Balon turu sonrası hangi etkinlik yapılabilir?


Admin tarafından, Gezi kategorisinde 9 ay önce paylaşıldı.


Bilindiği üzere Kapadokya bölgesinde en populer aktivite balon turu'dur. Balon turuna katılan misafirlerin en çok merak ettiği konu ise " Günüm balon turu ile mi geçecek sonrasında ne yapacağım? " konusudur. Balon turu bilindiği üzere sabahın erken saatlerinde hatta gün doğumu ile başlamakta ve 1 - 1.5 saat sürmektedir. ( Bakınız: Kapadokya Balon Turu ) Daha sonrasında otelinize gidip kahvaltınızı yaptıktan sonra güne devam edebileceğiniz onlarca aktivite ve tur paketleri sunulmaktadır. En çok tercih edilen tur ve etkinliklerden bahsetmek gerekirse :

  • Bölge turu ( Red tour ) :  Balon turu sonrası fazla yorucu olmayan ören yerleri, panaroma alanlarını gezebileceğiniz kısa bir turdur. Tur akşam 16:30 gibi tamamlanmaktadır. Bölgenin iç alanlarının neredeyse tamamını ziyaret etmiş olursunuz. En çok tercih edilen tur paketidir.
  • Ihlara turu ( Green Tour ) : Biraz efor harcamanız gereken 5km gibi bir yürüyüş parkuru tamamlamanız gereken eğlenceli bir turdur. Bölgenin en büyük kilisesi ve ıhlara vadisini görebileceğiniz tur paketidir. Akşam 18 civarında tur tamamlanmaktadır. Çok yorucu olmamakla birlikte 2. en çok tercih edilen tur paketidir.
  • Özel tur ( Private Tour) : İstediğiniz yerleri belirleyip ister taksi ile isterseniz acentaların belirlediği araç ve rehber eşliğinde dilediğiniz noktaları gezebilirsiniz. Fiyat olarak diğer turlara göre biraz yüksek olması nedeni ile az tercih edilse de bölgede en çok hizmet alınan tur paketidir.

Tabii tur paketleri dışında biraz daha fazla dinleneyim sonra aktivitelere katılayım derseniz, ATV turu , At turu , Jeep safari gibi diğer etkinliklerden de faydalanabilirsiniz. Biz bir çok yazımızda belirttiğimiz üzere Kapadokya bölgesi 1-2 günlük tamamını gezeyim her aktiviteye katılayım denilebilecek bir yer değildir. Bölge aşırı büyüktür ve en az 10 güne ihtiyacınız vardır. Yada her ziyaretinizde 1-2 aktiviteyi yapmanızda mantıklı olanıdır.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.