Bing Web Yöneticisi Araçları Nedir?


Admin tarafından, Yazılım kategorisinde 1 yıl önce paylaşıldı.


Bing Web Yöneticisi Araçları Nedir?

Bing Web Yöneticisi Araçları, Microsoft tarafından sağlanan ve web yöneticilerinin sitelerini Bing dizin tarayıcısına göndermelerine olanak tanıyan ücretsiz bir hizmettir. Bu ücretsiz hizmet, web yöneticilerinin sitelerinin Bing'de nasıl performans gösterdiğini görmelerine de olanak tanır. Hizmet, web yöneticilerinin sitelerinde bir takım değişiklikler yapmasına ve sitenin performansını iyileştirmesine olanak tanır.

Anahtar Kelime Araştırması

Bing'in anahtar kelime araştırma aracı, işletmeniz için doğru anahtar kelimeleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilecek harika bir araçtır. Araç, ülkeye, dile ve cihaza göre filtrelemenizi sağlar ve ayrıca belirli anahtar kelimeler için arama hacmini gösterir. Bu şekilde, araştırmanızı çoğu kişinin aradığı ülkeye veya dile göre daraltabilirsiniz. Ayrıca ilgili anahtar kelimeleri görüntüleyebilir ve bunları alaka düzeyine göre sıralayabilirsiniz.

Bing'in anahtar kelime araştırma aracının kullanımı ücretsizdir ve yakın zamanda büyük bir yükseltme yapılmıştır. Trafiğinizi artıracak yeni anahtar kelimeler ve anahtar kelime kombinasyonları keşfetmenize yardımcı olabilir. Araç ayrıca, içerik oluştururken çok yardımcı olabilecek her bir anahtar kelime için arama hacmini bilmenizi sağlar.

Tarama Bilgileri Sekmesi

Bing Web Yöneticisi Araçları'ndaki tarama bilgileri sekmesi, web sitenizin aldığı tarama isteklerinin ve hataların sayısını görüntüler. Ayrıca, belirli anahtar kelimeler için sitenizin sıralamasına ilişkin verileri de içerir. Ayrıca, daha fazla analiz için verileri Bing'den Excel'e veya başka bir elektronik tabloya aktarabilirsiniz. Verileri tarih aralıklarına ve özel tarihlere göre görüntüleyebilirsiniz.

Tarama bilgileri sekmesi, sitenizin Bing'den gelen organik trafiğine hızlı bir genel bakış sağlar. Ayrıca, en iyi URL'lerinizi, sonuç sayfalarındaki konumlarını ve bunlara kaç kişinin tıkladığını gösterir. Ayrıca site haritasıyla ilgili hatalar ve sitenizin saldırıya uğramış veya çalınmış olup olmadığı da dahil olmak üzere web sitenizin tarama hataları hakkındaki bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Tarama bilgileri sekmesi, tarama bilgilerine ek olarak, keşfedilen URL'lerin, gelen bağlantıların ve daha fazlasının sayısını da listeler. Ayrıca, önem derecesine göre ayrılmış toplam tarama hatası sayısını da görüntüleyebilirsiniz.

Web sitenizdeki belirli sayfaların dizine eklenmesini manuel olarak isteyin

Bing Web Yöneticisi Araçları kullanıyorsanız, web sitenizdeki belirli sayfaların dizine eklenmesini manuel olarak istemek basit bir iş olabilir. Bunu site haritanızı göndererek yapabilirsiniz. Gönderildikten sonra site haritanızın dizine eklenmesi birkaç gün sürebilir. Bir durum mesajı görüntüleyerek talebinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Web siteniz birkaç gün sonra hala dizine eklenmemişse, web sitenizdeki belirli sayfaların dizine eklenmesini manuel olarak talep edebilirsiniz. Bu işlem, gönderdiğiniz URL'lerin sayısına bağlı olarak birkaç saat veya dakika sürebilir. İşlemi tamamladıktan sonra sitenizi Web Yöneticisi Araçları konsolunda görmelisiniz.

XML Site Haritası

Bind arama motorunu URL değişiklikleri hakkında bilgilendirmek için Bing web yöneticisi araçlarına bir site haritası ekleyebilirsiniz. Ancak bazen site haritasını eklendikten sonra kaldırmak isteyebilirsiniz. URL veya site haritası adresi artık çalışmıyor olabilir. Site haritasını kaldırmak için Bing web yöneticisi araçlarını ziyaret edin ve üç noktayı tıklayın.

XML site haritası, herhangi bir web sitesi için en önemli SEO öğelerinden biridir. Google'a web sitenizin ayrıntılı bir açıklamasını sağlar. Ayrıca sayfa sıralamasına da yardımcı olur. Bing'e bir XML site haritası göndermek için önce Bing'de bir hesap oluşturmalısınız.

Gelişmiş SEO Raporları

Bing Web Yöneticisi Araçları, tarayıcılar ve dizinler gibi arama motoru optimizasyonu için birçok yararlı özellik sunar. Bunlar, web sitenize gelen arama trafiğini analiz etmenize ve sıralamalarınızı etkileyebilecek sorunları belirlemenize olanak tanır. Bunlara ek olarak, Bing web yöneticisi araçları, ana raporlama araçlarını içerir. Bu araçları kullanarak, sıralamalarınızı neyin etkilediğini ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu makalede, Bing Web Yöneticisi Araçları'nda bulunan en yararlı raporlardan bazılarını ele alacağız.

Anahtar kelime araştırması ve rakip backlink analizinin yanı sıra Bing Web Yöneticisi Araçları'nda gelişmiş SEO raporları alabilirsiniz. Microsoft kısa süre önce yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak yenilenmiş bir Bing Web Yöneticisi Araçları'nın ilk yinelemesini duyurdu. Bu arayüz daha çok Google'ınkine benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Rakip Analizi

Bing Web Yöneticisi Araçları, bir anahtar kelime araştırma aracına sahiptir. Kullanıcı dostu GUI, en iyi arama sonuçlarında hangi anahtar kelimelerin olduğunu görmenizi sağlar. Ek olarak, SEO raporlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu raporlar, önem derecesine göre gruplandırılmış uyarıları ve hataları görüntüler. Bu bilgiler, hangi sayfaların optimize edileceğini ve iyileştirileceğini belirlemede yardımcı olur.

Arama Performansı raporu başka bir faydalı özelliktir. Bu metrik, zaman içindeki performansınızın hızlı bir görüntüsünü verir. Ayrıca, daha spesifik metrikleri görmek için bir anahtar kelimeye veya sayfa düzeyine inmenize de olanak tanır. Bu, web sitenizin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini izlemenize ve büyük getiriler için fırsatları belirlemenize olanak tanır.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.