Blog ile nasıl para kazanılır?


Admin tarafından, Genel Bilgi kategorisinde 1 yıl önce paylaşıldı.


Blog yazarı olarak para kazanmak istiyorsunuz ve nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Aslında olay oldukça basit basit bir blog sayfası kurarak aylık ek gelir elde etmeniz mümkün. Bunun için sırası ile yapılması gerekenler :

1. Site kur veya kurdur.

    1. a. Site kurulumu için dilersen domain.com şeklinde yada hazır blog sistemlerinden ücretsiz ve sınırsız yararlanabilirsin.

    1. b. Kurulumla uğraşmayayım dersen hazır blog kuranlara siteni cüzzi rakamlara kurdurabilirsin. 

2. Siten hazır blog sistemlerinden değilse SEO yap yada yaptırt. 

3. Düzenli olarak makale yaz. 

4. Sitenin google tarafından listelendiğine emin ol ( site:domain.com şeklinde aratınca google da siten çıkıyor mu?

5. Makale sayın 50 olunca google adsense'e başvurunu yap. Siten ziyaret edildikçe ek gelir elde et.

Yukarıdaki listede kısa ve öz olarak anlattım. Şimdi biraz olayı ilerletelim. Kendin hosting yönetimi, domain yönetimi ve wordpress kurulumu biliyorsan kendi başına halledebilirsin. Ben ondan anlamam diyorsan o da kolay 350 TL - 500 TL arasında sitenizin kurulumunu yaptırabilirsiniz. Bir hosting alırsınız ortalama yıllık 200TL. Bir de domain almanız gerekiyor. Sonra yazmaya başlayın... Ama hiç bir şey bilmiyorum denemek istiyorum dersen wordpress.org, blogger.com gibi ücretsiz ve sınırsız blog dağıtımı yapan bir siteden kayıt olarak ücretsiz blogunuzu kurmuş olursunuz. Hazır sistemlerin avantajı içerisinde zaten belirli bir kitle var ve onlarda sitenizi ziyaret etmiş olacak. Ayrıca siteniz büyüdükçe ortaklık paketleri ile google kazancı yine elde etmiş olacaksınız. Tek yapmanız gereken günlük düzenli makale girişi yapmaktır.

Düzenli makaleden kastımız kurallara uygun makale yazımıdır. İmla kurallarına uyduğun, kopya ve spam olmayan, sizin dilinizden yazılmış yazılar olmalıdır. Bu da ziyaretçi kitlenizi dolayısı ile google gelirinizi arttıracaktır. Tabii bunların yanı sıra biraz daha vakit ayırıp makalelerinizi sosyal ağlarda paylaşırsanız hitiniz sürekli katlanacaktır.

Kendinize kaliteli bir kategori belirleyin.

Sitenizde yazacağınız kategori hem sürdürülebilir olmalı hemde sizinle alakalı olmalıdır. Hiç bilmediğiniz bir kategoride makale yazmak hem sıkıcı hemde sürdürülebilir değildir. Bu da sizin sıkılmanızı ve daha başlamadan internetten gelir elde etmeye veda etmenize sebep olacaktır. Yazılan makale hem okuyucunun anlayacağı dilden olmalıdır hemde okurken ziyaretçiyi sitede tutmayı başaran akıcı bir dilde olmalıdır. Bu kurallara uyduğunuzda webden gelir elde etmeye başlayacaksınız.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.