Blog Trafiği Nasıl Arttırılır?


Admin tarafından, Yazılım kategorisinde 3 hafta önce paylaşıldı.


Blog Trafiği Nasıl Arttırılır?

Blog trafiğini nasıl alacağınızı bilmek istiyorsanız, yayınlarınızın Google'da sıralanmasının zaman alacağını unutmayın. Örneğin, ortalama 1 numaralı Google sonucu 950 gündür. Bir gönderinin arama motoru sonuç sayfasının en üstüne çıkması için geçen süre, niş ve hedef kitleye bağlıdır. En iyi sonuçlar için haftada birkaç kez yayınlamayı hedefleyin.

Nişinizde Başkalarıyla Etkileşim Kurun

Blog trafiğini artırmanın en iyi yollarından biri, nişinizdeki diğer blogcular ve kullanıcılarla etkileşim kurmaktır. Her ikisi de içerik göndermenize izin veren Facebook ve Reddit'teki gruplara katılabilirsiniz. Bu gruplara spam göndermekten kaçınmanız gerekirken, tartışmalara katılabilir ve makalelere katkıda bulunabilirsiniz.

Niş alanınızdaki diğer blogcular ve kullanıcılarla etkileşim kurmanın bir başka yolu da yorum yazmak ve farklı topluluklara katılmaktır. Ayrıca, popüler endüstri kaydedicileriyle röportaj yapmak veya kendi içeriğinizi "en iyi" gönderilere eklemek de yararlı olabilir. Gönderinizde bahsettiğiniz blogger'ı etiketlemeyi unutmayın. Bu şekilde, kişi onu retweet etmeyi seçebilir.

Başkalarının gönderilerine yorum yapmanın yanı sıra, RSS beslemenizde kendi blog gönderilerinize bağlantı verebilirsiniz. Bu, SEO'yu artıracak ve sizinle diğer blogcu arasında olumlu bir ilişki yaratacaktır. Twitter veya Facebook gibi bir sosyal medya platformunu kullanmak da gönderilerinizi tanıtmanın harika bir yoludur. Ve bir blogunuz yoksa, trafik oluşturmak için misafir blog yazmayı düşünün.

Diğer Bloglar İçin Yazın

Blog trafiği oluşturmaya çalışırken, çalışmanızı hedef kitlenizin önüne çıkarmanın en iyi yollarından biri diğer bloglar için yazmaktır. Sıcak bir konu hakkında yazabilirseniz, daha fazla okuyucu çekebileceksiniz. Ayrıca, video içeriği ekleyebiliyorsanız, daha da fazla görünürlük elde edersiniz.

Ağ oluşturma ve işbirliği arasındaki fark, ağ oluşturmanın tamamen bağlantılar oluşturmak ve ilişkiler kurmakla ilgili olmasıdır. İşbirliği ise diğer blogcularla işbirliği yapmakla ilgilidir. İşbirliği söz konusu olduğunda, tam potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek yetkili blogcularla çalışmak istersiniz. Bunu yaparak, daha fazla trafik elde edebilecek ve yetkinizi artırabileceksiniz.

Diğer bloglar için yazmak kolay bir iş değildir. Çoğu insan iletişim formlarını ve başlıkları okumaz. Ancak blog trafiğiniz arttığında iletişim formunuzu kullanacaklardır. Sonuçta onlar da insan.

Facebook Gruplarına Katılın

Facebook gruplarına katılmak, blogunuza trafik çekmenin harika bir yolu olabilir. Facebook'un iki milyardan fazla kullanıcısı var ve bu da onu büyük bir potansiyel trafik kaynağı haline getiriyor. Facebook gruplarını işletmenizi tanıtmanın bir yolu olarak da kullanabilirsiniz. Gruplara katılarak, gönderilerinizi ve bağlantılarınızı hedeflenen bir kitleyle paylaşabilirsiniz.

İlk olarak, grubunuzun tonunu ayarlamalısınız. Alakalı içerik yayınlayın ve düzenli olarak tartışmalara katılın. Tartışma yaratmak ve kendinizi bir endüstri düşünce lideri olarak kurmak için motivasyonel gönderiler yayınlayabilirsiniz. Alternatif olarak, markanızı oluşturacak ve web sitenize trafik çekecek kişisel gönderiler paylaşabilirsiniz. Son olarak, grup üyelerinizle ücretsiz bir rehber gibi bilgilendirici gönderiler paylaşabilirsiniz.

Bir Müşteri Kişiliği Oluşturun

Blog trafiği oluşturmak istiyorsanız, ilk adım hedef kitlenizi belirlemektir. Hedef kitlenizi belirleyerek daha hedefli içerik oluşturabilirsiniz. Müşteri kişiliğinizi baş aşağı bir piramit olarak düşünün. Yapabileceğiniz en geniş demografik bilgileri tanımlayarak başlayın, ardından konumlarına, iş unvanına ve ilgi alanlarına göre bunları hassaslaştırın. Bir persona geliştirerek, bu kitle için hedeflenen içerik oluşturabilirsiniz.

Blogunuz için hangi anahtar kelimelerin en etkili olacağını belirlemek için hedef kitlenizin ilgi alanları ve davranışları hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Hangi anahtar kelimeleri aradıklarını öğrenmek için Google Arama Konsolunu kullanabilirsiniz. Rakipleri ve sosyal medya sayfalarını araştırmak da faydalıdır. Müşteri kişiliğinizin içerik tercihlerini anlamak için sosyal medya gruplarını da kullanabilirsiniz. Bir müşteri kişiliği oluşturma süreci ilk başta bunaltıcı görünebilir, ancak araştırmanızı organize etmek ve onu faydalı bir formata sokmak başarınız için çok önemlidir.

Bir e-Posta Listesi Oluşturun

Blogunuzu tanıtmak için bir e-posta listesi kullanmak, trafiği artırmanın güçlü bir yoludur. Yalnızca içeriğiniz için bir izleyici kitlesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda SEO'nuzu da geliştirir, çünkü insanlar yayınlarınızı sosyal medyada paylaşacaktır. Bir e-posta listesi kullanarak, içeriğinizi açılma oranları ve tıklama oranları için kolayca optimize edebilirsiniz.

Bir e-posta listesi oluşturmanın en iyi yollarından biri ücretsiz teklifler sunmaktır. İnsanları kaydolmaya teşvik etmek için ücretsiz e-Kitaplar, bonus raporlar veya dijital hizmetlerin ücretsiz denemelerini verebilirsiniz. Freebies de etkilidir çünkü dönüşüm oranlarını artırabilirler. İndirimleri seven insanlar ve yarışmalar gibi teşvikler de onları kaydolmaya motive edebilir.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.