Codeigniter Blog Scripti


Admin tarafından, Yazılım kategorisinde 1 yıl önce paylaşıldı.


Hızlı çalışan siteler kurmak istiyor, farklılık istiyorsanız şuan sitemizde de kurulu Burak Dündar tarafından kodlanmış ücretsiz codeigneter blog scriptini kullanabilirsiniz. Şuan kullanmış olduğumuz script bazı düzenlemelerden ve değişikliklerden geçtiği için kendi ismimiz yazılıdır. Hala da tarafımca yeni eklemeler ve düzenlemeler yapmaktayım. Burak Dündar tarafından yapılan kodlama gerçekten güzel ve sade bir sistem. Bu güzel scripti ücretsiz paylaşıma sunduğu için de kendisine teşşekkür ederim.

Neden Codeigneter Script kullanmalıyım? 

Şimdiye kadar sürekli olarak wordpress ve kendi özel php yazılımlarımı kullanmıştım. Codeigneter frameworkü hakkında hızlı çalıştığını, fazla yük olmadığını ve güzel kodlandığında harikalar yarattığını duymuştum. Daha önce bilinçsiz denemelerim sonuç vermediği için vazgeçmiştim. Takii bu ücretsiz scripti bulup deneyene kadar... Bu scripti denedikten sonra wordpressten kat kat daha hızlı çalıştığına bizzat şahit oldum. Bu nedenlede bu scripti geliştirmeye karar verdim. Üzerinde bir takım değişiklikler ve eklemeler yaptıktan sonra yayına aldım. Hala yeni özellikler ekleme gibi çalışmalarım var. Script istediğim hale geldiğinde bu scripti de paylaşıma açacağım. Bu yazımızın altında download linkini de paylaşacağım.

Lafı daha fazla uzatmadan scriptin genel özellikleri ve kurulumunu anlatayım.

Yönetim paneli özellikleri 

-Yazılar Sayfası (Ekle - Düzenle - Sil) -Kategoriler Sayfası (Ekle - Düzenle - Sil) -Yöneticiler Sayfası (Ekle - Düzenle - Sil) -Sayfalar Sayfası (Ekle - Düzenle - Sil) -Yorumlar Sayfası (Düzenle - Sil) -İletişim Mesajları Sayfası (Görüntüle - Sil) -Genel Ayarlar (Düzenle) - Hangi yazı ne kadar görüntüleme almış gibi bir blogda olması gereken özellikler yer almaktadır.

website.com/admin Kullanıcı adı: admin@admin.com Şifre: 123456789 (Bu bilgileri daha sonra yönetim panelinden değiştirebilirsiniz.) Şifre özel bir şifreleme sistemi ile koruma altındadır. Veri tabanınızda şifreli olarak görünür.

Scriptin kurulumu

application->config->config.php = bu dizindeki dosyanın içerisinde;

$config['base_url'] = 'dizin buraya';

bu alana scriptin kurulu olduğu dizini yada site adresini ( SSL kullanıyorsanız https://www.siteadı.com) yazın.

application->config->database.php = bu dizindeki dosyanın içerisinde;

'hostname' => 'buraya veritabanı sunucunuzun adı', 'username' => 'buraya veritabanı kullanıcı adınız', 'password' => 'buraya veritabanı şifreniz', 'database' => 'buraya veritabanı adınız',

bu alanları kendinize göre doldurunuz.

Kurulumu bir başka scriptle aynı ve çekilen videoyu sizlerle paylaşayım...

Kurulumda bir sorun yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırım yoruma belirtmeniz yeterli arkadaşlar.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.