İç SEO nedir nasıl yapılır?


Admin tarafından, Genel Bilgi kategorisinde 1 yıl önce paylaşıldı.


İç seo site içi yapılan SEO çalışmaları bütünüdür. Meta tag ayarları ve makaleler arasındaki bağlantı olayları iç seo işlemini oluşturur. Amaç hem kullanıcıya yön göstermek hem de arama motoru botlarına bakın bu sayfalar birbirine bağlı, ilintili konular demek için kullanılır. Google, iç seo çalışması yapılan siteleri diğerlerine nazaran daha üst sıralarda indexler. 

Yazdığınız makale içinde bir biri ile ilintili sayfaları bir birine link vererek bağlamalısınız. Örneğin; " Backlink nedir? " ve " Seo Nedir? " konularımız iç seo çalışması ile ilintili olduğu için linklerini verdim. Hem siz değerli okuyuculara yol gösterdim hem de arama motoru robotlarına yol göstermiş oldum. Bu konuyu okuyan kişiler doğal olarak yukarıdaki makaleleri de okumak isteyecektir. Bu hem site içi geçirilen süreyi arttıracak hem de gidilen linkin önemli bir konu içerdiğini arama motorlarına vurgulamış olacağız. 

Tabii ki iç seo sadece linkleme olayı ile alakalı değildir. Bunların yanı sıra, bold, italik yazı stilleri, h1,h2,h3 başlık sitilleri iç seo için önem arz eden detaylardandır. Kullanıcıyı sitenizde tutmak için yaptığınız çalışmalara da iç seo denilebilir.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.