Kapadokya balon turu güvenli mi?


Admin tarafından, Gezi kategorisinde 9 ay önce paylaşıldı.


Balon turuna katılmak isteyenlerin aklında ki en önemli soru " Kapadokya Balon Turu Güvenli Mi? " 'dir. Biz de bu soruyu yanıtlamak için yapılan araştırmaları siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istedik. Hala dünyanın en güvenli aracı olarak yerini koruyan balon seyahati, diğer aklınıza gelebilecek bütün araçlardan daha güvenlidir. Hatta bu güvenliği biraz daha arttırmak amacı ile balon turu düzenlenen bölgelerde sivil havacılık veya türevlerinde kurumlar tarafından devamlı denetime tabii tutulmaktadırlar. 

Korkulmaması gereken en güvenli araç balon, yapısı gereği sıcak havanın kaldırma kuvveti kullanılarak uçuş gerçekleştirmektedir. Kullanılan diğer malzemeler bu prensibe dayalı en güvenli ve en iyi ürünlerden tasarlanmaktadır. Bu durum balonu kendi yapısı gereği zaten güvenilir bir araç haline getirmektedir. Bunun yanı sıra en deneyimsiz pilot bile 200 saat üzeri uçuş tamamlamış olması şartı nedeni ile en güvenilir taksi şöföründen daha deneyimli hale gelmektedir. Tabii günlük yapılan sivil havacılık denetimleri ile balonun uçmasına engel teşkil edebilecek en küçük detayda bile o balonun uçuşuna izin verilmemektedir. 

Balon uçuşlarında en tehlikeli durum rüzgar şiddetidir. 20 knot üzeri fırtınalı havalarda balon uçuşları kesinlikle durdurulmakta ve o gün gerekirse uçuş yapılmamaktadır. İlk zamanlarda bu denetimler ve güvenlik önlemleri olmadığı halde dünyanın en güvenli araçları listesinde ilk sırada yer alan balon, bu denetimler ve kontroller sayesinde daha da güvenli bir araç haline gelmiştir.

Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları konusunda diğer detayları paylaştığımız konumuzu da inceleyerek balon hakkında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.