Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları


Admin tarafından, Gezi kategorisinde 8 ay önce paylaşıldı.


Kapadokya balon turu ve fiyatları hakkında kısaca bilgi verdikten sonra ilerleyen yazılarımızda firmalar hakkında vs. bilgi vermeye çalışacağız. 

Kapadokya bölgesinin gözde aktivitesi olan balon turu, gün doğumu ve yılın bazı günleri gün batımına yakın saatlerde yapılmaktadır. Genel olarak gün doğumu turları şeklinde düzenlenen ve 1 saat, 1,5 saat ve özel turlar olmak üzere değişkenlik göstermektedir. Standart uçuş diye adlandırılan uçuş 1 saatliktir ve gün doğumu öncesi uçuş başlar. Özel uçuş ise 2-4 kişilik yada grup olarak balon kiralama usulü ile olur. Uçuş saati yine gün doğumu öncesi uçuş ile aynı başlar. Bir de 2. uçuş diye adlandırılan 1 saatlik uçuş vardır. 1. uçuş 100 balon ve 2. uçuş 50 balon şeklinde programlanmaktadır. 

Kapadokya balon uçuşları sivil havacılık denetiminde ve gözetiminde olduğu için belli hava şartları karşılanmadığında uçuşlar iptal edilebilmektedir. Balon uçuşuna katılmak istiyorsanız 2-3 günlük kapadokya gezisi planlamanız önerilir.

Balon turu fiyatları, bölgenin yoğunluğuna ve mevsim geçişlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle balon turu fiyatları hakkında güncel bilgi almakta fayda vardır. Yaz aylarında balonun yapısı gereği fiyatlar fazla gaz tüketimine ve balonları maximum kapasite uçuramama sebepleri nedeni ile biraz daha pahalı olabilmektedir. Kış aylarında yaz aylarına nazaran fiyatlar daha cazip olmaktadır.

En çok sorulan sorulara yanıtlar

- Kış ayında balon turu düzenlenmektedir. 

- Balon fiyatını bölgede öğrenmeniz avantajınıza olacaktır.

- Balon turu fiyatını bir kaç firmaya sormanızda fayda vardır.

- Balon uçuşuna topuklu ayakkabı ile katılamazsınız. Sepetin yapısı gereği rahatsız olursunuz.

- Hamilelik durumunda balon turuna katılmanız risklidir ve pilot insiyatifindedir. Muhtemelen katılamazsınız.

- Balonda direksiyon olmadığı için rüzgar kontrolünde uçuş gerçekleşir. Yön belirleyici rüzgarlar kullanılarak balon pilot tarafından yönlendirilir.

- Bilinenin aksine balon hala dünyadaki en güvenli hava aracıdır.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.