Kendi Backlink'ini kendin oluştur...


Admin tarafından, Yazılım kategorisinde 9 ay önce paylaşıldı.


Web sitesi ile uğraşanlar çok iyi bilirler ki bir web sitesinin en büyük sorunu arama motorlarında yükselme serüvenidir. Peki biz bu işe biraz ücretsiz yöntem dahil ederek işlerimizi biraz hızlandırabilir miyiz? Tabii ki evet....

Kendi Backlink'ini kendin oluştur...

Önemli olan ücretsiz backlink yaparken, arama motorlarının kabul göreceği ve oluşturulan backlinkin sitenizle gerçekten alakalı olmasıdır. Aksi taktirde oluşturulacak backlink'in size hiç bir katkısı olmayacaktır. Bununla neyi kastettiğimi basit bir örnekle anlatayım hemde ilk kendi backlink'imizi oluşturmuş olalım. Siteniz bahçe ile ilgili olsun. Pinterestten oluşturacağınız gerçek bir hesabın içerisine anahtar kelimemizde pano oluşturacağız. Anahtar kelimemiz "bahçede ki haşerelerden kurtulmak" olsun. Panomusun ismi dediğim gibi anahtar kelimemiz oluyor. İçerisine de sitenizde bulunan her bir başlığı bu pano içerisine pinlemeniz gerekiyor. Yalnız burda yapmanız gereken site url pinlemek yerine manuel olarak kendiniz bir pin oluşturup resim koyun ve başlık içerik kısmını manuel olarak girdikten sonra url kısmına yönlenecek adresi yazın. Çok kısa bir süre içerisinde sitenizi arama motorlarına indexletmiş olacaksınız aynı zamanda panoyu geliştirdikçe o kelimede mükemmel bir backlink almış olacaksınız. Benzer şekilde facebook'ta oluşturacağınız sayfa ve gruplar ile de benzer işlemleri yapmış olursunuz. Hem takipçileriniz arta o sosyal medya hesaplarından sitenize hit gelir hem de istenilen kelimede ücretsiz backlinkler oluşturmuş olursunuz.

Aynı zamanda Sosyal imleme nedir, ne işe yarar? konumuzu incelemenizi tavsiye ederim benzer sistemi kullanarak sosyal imleme sitelerinde de backlink almanız mümkün. 

Önemli Not : Siteniz belirli bir niteliğe sahip olmadan yani içerik yeteri miktarda değilken bu tarz işlerle uğraşmanız size fazla bir fayda sağlamaz. Tabii kurumsal kimlik niteliği taşıyan web siteleri bu notu önemsemeyebilirler. Fakat blog tarzı web sitelerinde içerik sayısının belli bir noktaya gelmesi avantajınıza olacaktır. Sonuçta kullanıcılar devamlılığı olan web sitelerini daha çok takip ederler.Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.