Mi Smart Led Ampul 950 Lümen - İnceleme


Admin tarafından, Teknoloji kategorisinde 1 yıl önce paylaşıldı.


Mi smart Led Bulb Essential (White and Color) ürün incelemesi ve tavsiyesi...

Ürünü yeni alıp hemen kurulumunu vs yaptım. Kurulum ve yaşadığım sorun öncesinde ürün tam anlamıyla yapılan ödemeyi hak ediyor. 950 Lümen olması özellikle sarı ışık ve beyaz ışıkta tam anlamı ile belli oluyor. Özellikle kitap kurtlarının kullanması gereken bir aparat olduğunu düşünüyorum. Ortalama 25000 saat gibi uzun bir ömür sunuyor olması zaten yeterli. Fiyat olarak ilk bakışta biraz yüksek gelebilir ama Mi Home uygulamasını yükleyip ampulü kontrol etmeye başlayınca hak vereceksiniz. Uygulama içerisinde parlaklık şiddeti ayarlama, binlerce renk tonu içinden dilediğinizi seçme, saat ayarı ile dilediğiniz saat açılıp kapanmasını sağlama gibi bir çok güzel özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda google asistan ve alexa ile kullanılması da ekstra güzelliği diyebilirim. 

İlk kurulum

Ampulü duya taktıktan sonra butondan lambayı açın. Lamba yandığında bağlanmaya vs. hazır duruma geçiyor. Telefonunuza Mi Home uygulamasını yükleyin. Mi Home uygulamasına giriş yaptıktan sonra yeni ürün ekle diyerek ürünü seçebilir yada direk ürünü tara deyip kitapçık içerisinde yer alan Qrcode kısmını kameradan okutmanız gerekiyor. Sonrasında cep telefonunuzun wifi 'den ampulün ismini seçip gağlanın. Uygulamaya tekrar girip tarama yaptığınızda direk bağlanacak. Size evin internet wifi giriş bilgilerini soracak. 5G özelliği aktif olmaması tek dez avantajı ama diğer ağdan bağlanmasını sağlamalısınız. Ampul internete bağlandıktan sonra hemen telefonun wifi ayarını normal ağa geçirin. İşlem tamam şimdi mi home uygulamasından ampulü seçin ve istediğiniz işlemi yapın.

Kişisel olarak kızım için gece lambası ve okuma lambası olarak kullanması için aldım.

Yaşadığım Sorun

 Aslında buna sorun demek doğru olmaz fakat yinede beni uğraştıran yegane işlemdi kendisi. Modem ile bağlantı kuramadı çünkü ampulü taktığım odada internet çekmiyordu. Ampulü yaklaştırınca modeme sorunum çözülmüş oldu. Ayar yaparken zorlanıyorsanız muhtemel sorun modeme olan uzaklığınız olabilir.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.