Piranha Gravür Seti - inceleme


Admin tarafından, Hobi kategorisinde 10 ay önce paylaşıldı.


Kendime bir hobi edinmek istedim ve Piranha Gravür Seti Oldukça güzel görünüyor ve başlangıç olarak mantıklı göründü. Fiyat olarakta oldukça uygun olduğu için hemen aldım 110 parça gravür setide oldukça güzel görünüyordu. Ürünü hemen denemek amacı ile ufaktan ahşap oyma işi için parçaları denemeye başladım ama yanında gelen 110 parça pekte kullanışlı olmadığını farkettim. Profesyonel bir ürün olmadığını bilerek aldığım için sadece oyma-delme motoru bile zaten bu bedele değer diye düşünüyorum. Ayrıca ürün güzel bir taşıma çantası ile geliyor bu bile verilen parayı hakediyor.

Piranha Gravür Seti Dezavantajları

Dediğim gibi ürün profesyonel bir ürün değil bu en büyük dezavantaj fakat fiyat performans ürünüdür. Yanında gelen set tam bir fiyasko bu nedenle sadece motoru kullandım. Motor hızı yeterli ama güç olarak yetersiz(fiyat performans ürünü gayet normal).

Piranha Gravür Seti Avantajları

Motoru tek başına işe yaramayacağı için yine fiyat performans ürünü arayışına girdim ve hem taş-cam gravür ucu hemde ahşap gravür uçları aldım. Onları ayrı bir konuda işleyecektim ama çokta uzatmaya gerek yok fiyatları oldukça uygun olan uçlarıda aldığımda tam anlamı ile iş görür hale geldi. Aldığım uçların güzelliği motor ne kadar güçsüz de olsa kesinlikle motorun işini kolaylaştırdı. Daha iyi uçlar almakta kesinlikle fayda var fakat bu ürün için o kadarda yüksek fiyatlı ürünlere gerek olduğunu düşünmüyorum. Aldığım taş-cam gravür uçlarını hem cam da hem taşta denedim %100 verim aldım. Tabii uzun süreli çalışmalarda ne kadar fayda sağlar bilmiyorum ama bence faydalı ürün. Ahşap oyma ucu efsane diyebilirim. Daha pahalı aldığımız uçlara göre daha verimli ve daha güzel malzemeden yapılmış.

Pirhana Gravür seti aldınız yada alacaksanız yanında kesinlikle yeni uçları almalısınız. Hepsiburada listemi kullanarak ürünleri inceleyebilirsiniz. ( Ürünleri incele )

Oyma işini profesyonel yapacağım diyorsanız önerim Dremel 3000 almanız ( Ürünü İncele ). Tabii prafesyonel ürünlerde uçları bulamazsınız varsada kısıtlı sayıdadır yine harici olarak almalısınız.Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.