Zaman kaybetmeden izlenmesi gereken yabancı bilim kurgu dizileri


Admin tarafından, Kültür sanat kategorisinde 5 ay önce paylaşıldı.


Zaman kaybetmeden izlenmesi gereken efsane yabancı bilim kurgu dizileri hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağım.Ekleyeceğim diziler, etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız harika yapımlar.

1. Fringe

Gelmiş geçmiş hem aksiyon içeren hem polisiye hemde bilim kurdu dizileri arasında en iyisi nedir diye sorsalar kesinlikle fringe derim. 100 bölümden oluşan bu dizi 5 sezonda son bulmaktadır. Dizi tam bitmesi gereken yerde bitip devamı gelecek mi hissiyatı dahi oluşturmuyor. Dizi bir çok dalda aday gösterilip ödüller almıştır. En iyi fantastik/bilim kurgu ödülü almıştır. Ayrıca paralel evrenler üzerine dizi arayanların kesinlikle izlemesi gereken bir dizidir. Paralel evrenler konusuna farklı bir pencereden baktığını söylemek yanlış olmaz. Fantastik / bilim kurgu severlerinin mutlaka izlemesi gereken ilk dizidir.

2. The Umbrella Academy

Paranormal güçleri olan kardeşlerin süper yetenekleri ile eğlenceli fantastik / bilim kurgu dizileri arasında ikinci sıraya koymakta fayda var. Dizinin kendisine bağlayan en önemli özelliği sanki kamera karşısında değilde kendi halinde insanları bilinçsiz çekmişsiniz hissiyatı oluşturuyor. Daha çok sokak ağızı olan bir dizidir. Ayrıca paralel evrenler konusunun işlendiği kaliteli dizilerden birisidir. 

3. Doctor Who

Bilim kurgu dizilerinin babasıdır demekte mahsır görmüyorum. Yıllardır devam eden ve bir kaç sezonda bir yeni bir doktor ve yeni bir özelliği ile karşılaştığımız efsane dizilerdendir. Paralel evrenlerden tutun da tarihi konuları dahi ele alan efsane bir dizi serisidir. Hala yeni sezonları yayınlanmaktadır ve sonlandırılmama konusunda hem fikirler. Bazı bölümleri işlediği konu nedeni ile biraz sıkıcı gelebilir. Fakat yüzlerce bölümden oluşan bu diziyi sıkılmadan izleyebilirsiniz. Aslında listenin birinci sırasını haketse de sürmekte olan bir efsane olduğu için 3. sırada yer verdim.

 

Listeye eklenmesi gereken daha bir çok bilim kurgu dizisi var ve zamanla bu konuyu güncelleyeceğim.
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.