Kapadokya Güneş Paneli

Ev, bağ evi veya tarla sulama sistemleriniz için güneş paneli kurulum çözümlerimiz ile ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz. Kapadokya güneş paneli kurulum hizmetlerimizle bizden fiyat almadan güneş paneli kurdurmayınız. Uygun fiyatımız ve kaliteli markalar kullanarak verdiğimiz hizmetin takibini yapıyoruz.

Kapadokya güneş paneli sistemleri nasıl çalışır?

  1. Deneyimlerimize dayanarak öncelikle güneş paneli kurulacak yer keşfi yapıyoruz.
  2. İstatistiklere uygun açıda günlük alınabilecek maksimum ve minimum gün ışığı hesaplanır ve ortalaması alınarak yılın her günü sıkıntısız enerji ihtiyacınızı karşılayacak güneş paneli ve akü sayısı minimum ve maksimum değerleri sizlerle paylaşılır. Sizin ihtiyacınıza göre olan sistem bilgisi belirlenir.
  3. Güneş paneli ve ihtiyaç duyulan diğer elemanların siparişi verilir.
  4. En geç 2 hafta içinde elimize gelen ürünleri dilediğiniz yere kurarız.
  5. İlk enerji kullanımınızı birlikte gözlemleriz.
  6. Artan enerji ihtiyacınız olması durumunda en basit yolu izler ve ekstrem fiyatlarla kafanızı karıştırmayız.

Sizden gelen sorular

-“Güneş paneli sistemleri ile aydınlatma yapılabilir mi?”

Evet aydınlatma işleri için çok uygun fiyatlarla güneş paneli sistemi kurulabilir. Örneğin 10 adet 8watt gücünde tasarruflu ampulü günlük 10 saat kullanacak bir sistem için hesap yapacak olursak; 10*8watt*10saat=800Watt Yani günlük tüketiminiz. Sadece aydınlatma için kullanılacağından tam sinüs invertör kullanmaya gerek yoktur. günlük ortalama 5 saat güneş alan bir alanda bu sistemi kullanacağımızı var sayarsak; 800watt/5saat=160watt/saat gücünde bir panel ihtiyacınız vardır. Aydınlatma gece kullanılacağı düşünürsek 12volt 100Ah bir akü işinizi görecektir. Ve 150 Watt gücünde bir invertör ile panelden gelen enerjiniz şebeke gerilimine yükseltilmiş olacaktır.

-12Volt bir güneş paneli ile nasıl su pompası çalışacak?

Aslında 12 Volt – 24 Volt doğru akımla çalışan su pompaları kullanarak hiç invertör ve akü kullanmadan anlık su pompası kullanma imkanınız dahi mevcuttur. Fakat sorunuza dayanarak su pompanızın 220 volt yada 380 Volt olduğunu tahmin ediyorum. Bu durumda voltaj değeri değil güç değerine bakarak invertör seçimi yapılır ve normal şebekedeki gerilim ile aynı şekilde gerilim üretilebilmektedir. Hatta şebekelerde oluşan dalgalanma gibi durumlara dahi maruz kalmadan su pompanız çalıştırılabilir. Hiç bir şüpheniz olmasın..

Gelen sorular arttıkça konuyu güncelleyeceğiz. Aklınızdaki soruları iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kapadokya Güneş Paneli İletişim : 0530 287 7564

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir